Filtry kabinowe

Filtry kabinowe wiodących producentów:
Filtron, Bosch, Knecht, Jakoparts

filtr-1filtr-2

Filtry kabinowe, zwane również filtrami przeciwpyłkowymi, oczyszczają powietrze w kabinie pasażerskiej. Niezależnie, czy powietrze do kabiny jest wtłaczane przez układ wentylacji, czy klimatyzację, powinno być oczyszczane z zanieczyszczeń zasysanych bezpośrednio z drogi. Większość produkowanych obecnie aut posiada w standardowym wyposażeniu takie filtry, gdyż nie traktuje się ich już jako synonimu luksusu, ale jako wymóg bezpieczeństwa.

Wadliwie działający, zużyty filtr cząsteczek umożliwia zanieczyszczeniom przedostawanie się do kabiny i powoduje uczucie zmęczenia, katar sienny, łzawienie lub trudności w oddychaniu, co ma negatywny wpływ na refleks kierowców i może stanowić realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Wdychanie zanieczyszczonego powietrza powoduje nieodwracalne, negatywne skutki dla zdrowia człowieka. Pomimo naturalnych barier oraz działania mechanizmów obronnych polegających na samooczyszczaniu się dróg oddechowych i płuc zdecydowana większość zanieczyszczeń trafia do oskrzeli lub nawet bezpośrednio do pęcherzyków płucnych, stając się niekiedy źródłem infekcji. Stężenie poszczególnych rodzajów zanieczyszczeń w powietrzu zależy od wielu czynników, takich, jak: pora roku, warunki pogodowe, uciążliwość lokalnego przemysłu oraz natężenie ruchu drogowego.

W kabinach samochodów nie wyposażonych w filtr przeciwpyłkowy zapylenie powietrza może osiągnąć nawet sześciokrotnie wyższe stężenie niż na zewnątrz pojazdu, ponieważ przy włączonym nawiewie powietrza kabina działa jak osadnik.

Mając na uwadze powyższe prowadzimy sprzedaż jedynie filtrów kabinowych wiodących producentów, zapewniających prawidłowe oczyszczanie powietrza.


przez

Tagi: