FORD PREMIER AUTOMOTIVE GROUP

Oleje samochodowe FORD PREMIER AUTOMOTIVE GROUP

Oznaczenia oraz specyfikacja olei samochodowych produkowanych przez FORD PREMIER AUTOMOTIVE GROUP.

WSS M2C 913A

Olej przeznaczony do silników benzynowych oraz do silników Diesla (wyjątki: 1.9 TDI Ford Galaxy z pompami, z pompowtryskiwaczami oraz silniki TDCI). Obniżona lepkość wysokotemperaturowa HTHS.

WSS M2C 913B

Olej przeznaczony do silników benzynowych oraz do silników Diesla, w tym do silników TDCI (wyjątek: 1.9 TDI Ford Galaxy z pompowtryskiwaczami). Obniżona lepkoścć wysokotemperaturowa HTHS.

WSS M2C 913D

Oleje silnikowe o lepkości SAE 5W-30 są przeznaczone do stosowania we wszystkich silnikach wysokoprężnych marki Ford – z wyjątkiem Ford Ka TDCi (modele od 2009 roku) i Galaxy 1.9 TDi ( modele 2000-2006) gdzie do tej pory stosowane były specyfikacje M2C913-B lub M2C913-C. Szczególnie są one rekomendowane do modelu Ford Transit 2.2 Duratorq-TDCi, gdzie producent nie dopuszcza stosowania olejów bez tej normy.

WSS M2C 917A

Olej przeznaczony do silników 1.9 TDI z pompowtryskiwaczami (Ford Galaxy). Bardzo duża lepkość wysokotemperaturowa HTHS.

WSS M2C 934A

Olej przeznaczony do silników benzynowych oraz do silników Diesla o obniżonej emisji spalin zgodnie z normą EURO IV, wyposażonych w filtr cząstek stałych. Low SAPS z bardzo niewielką zawartością siarki, fosforu, popiołów siarczanowych. Obniżona lepkość wysokotemperaturowa HTHS.

WSS M2C 934B

Olej przeznaczony do nowych silników Diesla – Landrover i Jaguar (2.7L, 3.0L V6, wyprodukowanych po 2010) o obniżonej emisji spalin zgodnie z normą EURO V. Low SAPS z bardzo niewielką zawartością siarki, fosforu, i popiołów siarczanowych. Obniżona lepkość wysokotemperaturowa HTHS. 

WSS M2C 948 B

Olej został specjalnie zaprojektowany do smarowania silników benzynowych Ford, albo najnowszej generacji 1.0L silnik EcoBoost 3-cylindrowy lub innych silników benzynowych dzięki wstecznej kompatybilności.