Oleje samochodowe BMW

Oleje samochodowe BMW

Oznaczenia oraz specyfikacja olei samochodowych produkowanych przez BMW.

BMW

Olej lekkobieżny, przeznaczony do silników benzynowych wyprodukowanych do 1998.

BMW LL-98

Olej przeznaczony do silników benzynowych wyprodukowanych  w latach od 1998, do 09/2011, z wydłużonym okresem między wymianą oleju.

BMW LL-01

Olej przeznaczony do silników benzynowych oraz silników Diesla, po 09/2001, z wydłużonym okresem między wymianą oleju.

BMW LL-04

Olej przeznaczony do silników benzynowych oraz silników Diesla, o obniżonej emisji spalin, zgodnie z normą Euro IV,  po 2004 z filtrem cząstek stałych z wydłużonym okresem między wymianą oleju.

BMW LL-12FE 0W30

w 100% syntetyczny olej silnikowy – Mid SAPS – ACEA C2 – specjalnie opracowany do samochodów BMW wyposażonych w silniki benzynowe i Diesla wymagających oleju dopuszczonego zgodnie w wymogami BMW LL-12 FE. Zapewnia wysoką paliwooszczędność jednocześnie z najwyższą ochroną silnika. Kompatybilny z układami katalitycznymi (CAT), filtrami cząstek stałych (DPF) oraz katalizatorami (Selektywna Redukcja Katalityczna) wymagającymi płynu typu AdBlue.

BMW LL-14FE+ 0W20

w 100% syntetyczny paliwooszczędny olej silnikowy specjalnie opracowany do samochodów BMW oraz MINI wyposażony w silniki benzynowe wymagających oleju zaaprobowanego zgodnie z wymogami BMW LL-14 FE+. Zapewnia wysoką paliwooszczędność jednocześnie z najwyższą ochroną silnika. Kompatybilny z układami katalitycznymi (CAT).