Paski klinowe Contitech Gates

Paski klinowe
Contitech Gates


Pasek rozrządu

Pasek rozrządu odpowiada za precyzyjną pracę silnika, napędza wałek rozrządu sterujący pracą zaworów. Jakość paska rozrządu decyduje o prawidłowej i bezpiecznej pracy silnika. W przypadku zerwania, pęknięcia lub przeskoczenia kilku ząbków na pasku może dojść do trwałego uszkodzenia silnika.

W czasie pracy pasek rozrządu narażony jest na wpływ temperatury i dodatkowych obciążeń związanych z napędzaniem pompy wodnej, wtryskowej, czy wałka wyrównawczego. Z tego względu konieczna jest jego systematyczna kontrola, a także stosowanie jedynie pasków rozrządu bardzo dobrej jakości.

Pasek klinowy

Pasek klinowy odpowiada za prawidłową pracę urządzeń zamontowanych przy silniku. Jego jakość i prawidłowa praca odpowiada zarówno za komfort jazdy samochodem jak i bezpieczeństwo. Obecnie w miejsce pasków klinowych stosuje się paski wieloklinowe jako znacznie lepsze.

Pasek wieloklinowy

Pasek wieloklinowy fest doskonalszą formą paska klinowego. Jest powszechnie stosowany w nowoczesnych konstrukcjach. Służy do napędzania dodatkowych urządzeń w samochodzie, zamontowanych przy silniku, a w szczególności prądnicy, pompy płynu chłodzącego, sprężarki klimatyzacji, pompy wspomagania kierownicy itd. Uszkodzenie lub nieprawidłowa praca paska może uniemożliwić prawidłową pracę samochodu i ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Mając na uwadze powyższe prowadzimy sprzedaż jedynie pasków klinowych dobrej jakości, produkowanych przez Contitech Gates, ponieważ dają one gwarancję prawidłowej pracy, przy rozsądnej cenie.