Paski rozrządu i napinacze

Paski rozrządu i napinacze
GATES, CONTITECH, INA, RUVILLE

Pasek rozrządu

Pasek rozrządu odpowiada za precyzyjną pracę silnika, napędza wałek rozrządu sterujący pracą zaworów. Jakość paska rozrządu decyduje o prawidłowej i bezpiecznej pracy silnika. W przypadku zerwania, pęknięcia lub przeskoczenia kilku ząbków na pasku może dojść do trwałego uszkodzenia silnika.

W czasie pracy pasek rozrządu narażony jest na wpływ temperatury i dodatkowych obciążeń związanych z napędzaniem pompy wodnej, wtryskowej, czy wałka wyrównawczego. Z tego względu konieczna jest jego systematyczna kontrola, a także stosowanie jedynie pasków rozrządu bardzo dobrej jakości.

Napinacz

Napinacz paska rozrządu służy do właściwego napięcia paska rozrządu. Od tego jak napięty jest pasek rozrządu zależy sprawna praca silnika. Wadliwie działający napinacz może doprowadzić do kosztownej usterki silnika.

Podczas wymiany paska rozrządu zalecane jest również wymienienie napinacza, ponieważ od jego pracy zależy, czy dojdzie do zerwania paska rozrządu, albo jego rozregulowania. W praktyce podczas wymiany paska rozrządu wymienia się również napinacz (rolką prowadzącą, rolką napinacza, a niekiedy również pompę wody).

W ciągłej sprzedaży posiadamy paski rozrządu i napinacze wiodących producentów: GATES, CONTITECH, INA, RUVILLE.